Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: به جهت مخالفت با کشتار سگ های شهری و حومه، دوستداران سگ ها اقدام به تنظیم یک درخواست اینترنتی  خطاب به دولت کرده اند. جهت همراهی و امضای این درخواست می توانید از این آدرس استفاده کنید.

درخواست جلوگیری از کشتار سگها در ایران

متن این درخواست به این قرار است:

در حدیث آمده است که در راه پیشروی برای فتح مکه، لشگر پیامبر (ص) به سگی‌ که چند توله داشت رسید.  پیامبر (ص) نه تنها دستور دادند که کسی‌ به آن سگ و توله‌هایش آسیبی‌ نرساند، بلکه شخصی‌ را کنار سگ گماردند تا از این امر اطمینان حاصل کنند.

در اسلام بر مهربانی به حیوانات و ظلم نکردن به آنها تاکید شده است.  ولی‌ به رغم تعالیم اسلامی و مهربانی و لطفی‌ که پیامبر (ص) به حیوانات و حتی سگ‌ها نشان میدادند، دولت ایران ممنوعیت‌ها و مجازاتهای را برای داشتن سگ و در رابطه با رسیدگی به نقل و انتقال آنان تعیین کرده است.  از این بدتر آنکه فعالیت وسیعی برای از بین بردن تمام سگ‌های بی‌ پناه در جریان است.  مردم ایران نیز در کشتن سگ‌ها و حتی با پاداش‌هایی‌ برای این کار تشویق شده‌اند.  بسیاری از این تلاش‌های بیرحمانه توسط شهر‌داریها و مردم چیزی جز زجر و شکنجه طولانی قبل از مرگ برای این حیوانات بی‌ پناه و گرسنه به همراه ندارد.

دیدگاه‌های اسلام برای ما قابل درک و محترم میباشند.  ولی‌ برای ما جان مخلوقات بیزبان خداوند نیز ارزشمند است و کشتار و رساندن آسیب و درد به آنان گناه محسوب میشود.  ما به عنوان شهروندانی بدون هیچ ارتباطی‌ جز با وجدان خود از دولت ایران تقاضا داریم که از کشتن غیر ضروری حیوانات و به ویژه سگ‌ها دوری نماید و حتی با آن مقابله کند.  ما از دولت ایران خواهشمنیدم که ناپاکی سگ‌های بی‌ سرپناهی که اطراف شهرها دیده میشوند را از منظر بزرگتری در جامعهٔ ایرانی مورد بررسی قرار دهد، جامعه‌ای که در آن مسائل بهداشتی نظیر سلامت و بهداشت مواد خوراکی، انهدام زباله‌های آلودهٔ بیمارستانی، ایمنی‌ جاده‌ها، ناپاکی هوا، آلودگی رودخانه‌ها و مخازن زمینی‌ که آب مصرفی مردم را تامین میکنند، و …. مورد توجه کافی‌ قرار نگرفته‌اند.

ما بر این باوریم که تصمیم نابود سازی سگ‌‌ها به عنوان آسانترین راه و بدون در نظر گرفتن سایر راه‌های ممکن برای حل مشکل اتخاذ شده است. با نظر به سنگینی‌ و وخامت موضوع، ما خواستار آن هستیم که دولت ایران و دست اندر کاران کشتار سگ‌‌های بی‌ سرپناه را متوقف سازند، و همان مهربانی و شفقتی را نسبت به آنها داشته باشند که پیامبر اسلام (ص) نسبت به آنها نشان میدادند و توصیه می‌‌کردند. این عملیات تاثیر خوبی‌ در داخل یا خارج از مرزهای ایران به جا نمی‌‌گذارند و تصویر ناهنجاری در اذهان ایجاد می‌‌کنند. ما از روی دلسوزی صمیمانه از دولت ایران درخواست می‌‌کنیم که با انجمن‌های حمایت از حیوانات چه در داخل و چه در خارج از کشور مشورت نموده و راهی انسانیتر و مناسبتر برای حل مشکل سگ‌‌های بی‌ سرپناه ایران پیدا کند.

______________________________

خبر مرتبط:

موفقیت مخالفان کشتار سگ ها در رومانی

حیوانات در اسلام از روایت حسن رحیم پور

همه برای حمایت از حیوانات، پیش به جلو با سرعت لاک پشتی!

تصمیم گیری برای مسموم کردن موش ها

جانفشانی کارگر افغان برای نجات یک سگ از استخر

۷ Comments

 1. امیرپریزاد می‌گه:

  Stop animal abuse in Iran

  درود بهمراه ارسال رای و با سپاس زا تلاش بی وقفه تان

  متن در رویه یکم سایت سرزمین جاوید به دید همگان درآمد.

  http://www.sarzaminejavid.com

 2. Platypus می‌گه:

  خدا به داد دلتان برسد .چگونه این بیرحمی و قساوت را تحمل می کنید ؟ من که هر وقت تصاویر این چنینی را میبینم ؛ تا مدتها حال و حوصله هیچ چیز را ندارم .

  ما در این کشتارگاه ِ اصل ها و نسل ها
  غصّه ی نسلی پر از آمال ِ پرپر میخوریم
  ما در این آوردگاه ِ نابرابر ، همچنان ؛
  تیرهایی آشنا بر بال و شهپر میخوریم

  قرن ها و قرنها رفت و در این سامان ِ زشت
  ما به بیدادی بتر از پیش تر بَر میخوریم

 3. داريوش پارسا می‌گه:

  وای خدای من
  سگ بهترین موجود دنیاس این از وفا و محبتش پیداس
  امیدوارم فریاد ما به جایی برسه
  اگر راه دیگه ای برای جلوگیری از این اقدام شرم اور هست ممنون میشم اگاهم کنین
  ممنون از شما

 4. هئشد می‌گه:

  عاقبت […] اینه، سگ وقتی […]، به همین راحتی هم تین جنایتها دیده نمیشه!!!!!
  اییییییییی روزگار نسل آدمهای بد و تروریست رو از روی زمین بردار

 5. Saniaz می‌گه:

  حیف وای بر ما اشرف مخلوقات … اخه کی گفته ما اشرف مخلوقاتیم ؟ اشرف مخلوقات شده پست ترین و بی شرفترین .
  حالا میفهمم موقع افرینش انسان چرا شیطان سجده نکرده میدونسته انسان چه موجود پلیدیه ، اخه وقتی ما به هیچ جنبنده بی زبان و مظلوم رحم نمیکنیم من چرا باید برای انسان دلسوزی کنم وقت بزارم کمک کنم؟؟؟؟؟؟
  اگر اسلام گفته نجس باشه راست میگن همه ولی همین اسلام هزاران هزار تاکید بر مهربونی و رفتار درست با حیوونات هم کرده .
  بس کنیم از اینکه اسلام رو هر طور که به نفعمونه تعبیر کنیم .
  بسه اینهمه ظلم و نفرت

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN