Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: دادستان عمومی و انقلاب اسلامی قم با اشاره به حمایت مراجع قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکر گفت: میزان وقوع جرایم در قم به دلیل گسترش تذکر لسانی کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، مصطفی برزگر گنجی در جمع آمران به معروف و ناهیان از منکر گروه جهادی فرهنگی بشیر به نقش برجسته و بی‌بدیل روحانیت در اصلاح امور جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و اظهار داشت: روحانیت با داشتن دو سلاح علم و تقوا می‌تواند دنیا را متحول کند و یک شخصیت روحانی با عملکرد و رفتار عملی مناسب می‌تواند قشرهای مختلف جامعه را در مسیر رضای خداوند هدایت کند.

وی امر به معروف و نهی از منکر را لازمه کار روحانیون دانست و تاکید کرد: تذکر لسانی وقتی در لباس روحانیت جلوه گری کند اثرات آن بیشتر خواهد بود، چراکه قدرت نفوذ کلام یک شخصیت روحانی با داشتن علم و تقوا به مراتب بیشتر از افراد عادی است.

دادستان عمومی و انقلاب قم خطاب به آمران به معروف گروه جهادی بشیر که همه آنها از روحانیون و طلاب حوزه‌های علمیه قم هستند افزود: افرادی که با ظاهری نامناسب و به شیوه غربی‌ها در سطح شهر تردد می‌کنند از عواقب این کار خود بی‌اطلاع هستند و این طور نیست که این افراد خدای نکرده از دین برگشته باشند بلکه محیط‌های نامناسب و ابزارها و رسانه‌های غربی مدل‌های نامناسبی را ارائه کرده و این افراد نیز تاثیر پذیرفته‌اند.

برزگر گنجی این افراد را نیازمند هدایت بیشتر دانست و تاکید کرد: ناآگاهی برخی افراد از وضعیت پوشش یا رفتار نامناسب وظیفه روحانیون را سنگین‌تر کرده و روحانیون باید با صبر و حوصله این افراد را از گمراهی نجات دهند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با همکاری و همدلی آمران به معروف و ناهیان از منکر در استان قم میزان وقوع جرایم در این استان کاهش یافته و دادستانی با پیگیری گزارش‌های آمران به معروف و ناهیان از منکر توانسته با برخورد به‌هنگام با منکرات میزان جرایم را کاهش دهد.

دادستان قم با تاکید بر حمایت قوه قضاییه از آمران به معروف و ناهیان از منکر اظهارکرد: مراجع قضایی در برخورد با منکرات به هیچ وجه کوتاهی نمی‌کند و آماده دریافت گزارش‌های مردمی است.

برزگرگنجی سگ گردانی را یکی از مصادیق جریحه دار کردن عفت عمومی برشمرد و تصریح کرد: به تمامی عوامل انتظامی ابلاغ شده که با سگ‌گردانی برخورد کنند و در صورت مشاهده، عاملان سگ گردانی را به مراجع قضایی معرفی کنند.

http://arw.ir/wp-content/uploads/2011/05/Animal-Rights-Watch-ARW-781.jpg

دادستان قم تصریح کرد: دادستانی با آموزشگاه‌های غیرمجاز موسیقی و فروشگاه‌هایی که بدون داشتن مجوز اقدام به فروش ابزار و آلات موسیقی می‌کنند برخورد می‌کند.

حجت‌الاسلام مجید بیک‌زاده مسئول گروه جهادی فرهنگی بشیر نیز در این مراسم از همکاری‌ها و حمایت‌های ویژه دادستان قم تقدیر کرد و گفت: آمران به معروف با حمایت‌های قضایی و انتظامی می‌توانند دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر را به خوبی در جامعه گسترش دهند.

______________________

برگی از تاریخ: ۱تا۷روز حبس،مجازات کسانی که سگ را بدون پوزه‌بند در گذرها و اماکن عمومی ببرند

جلوگیری از درمان سگ ها در گیلان/ نظارت نیروی انتظامی بر مالکین سگ های فانتزی

هفته آینده: برخورد با سگ گردانی داخل خودرو، کوچه، خیابان و پارکها

دوست خوب من/ در باب منوعیت سگ گردانی

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس: طرح مقابله با سگ‎‏گردانی در دستور کارمان نیست

مهر: جولان زبان درازها در پایتخت/ سگ گردانی؛ ابتذال به سبک غربی

عواقب حقوقی نگهداری سگ !!!

فرمانده پلیس: برخورد با سگ‌گردانی در معابرعمومی

دیدگاه: ممنوعیت سگ گردانی و مسایل اساسی اجتماعی

خلاف سنگین های یک دوستدار حیوانات در چند سال آینده/ طنز

میزان جریمه و ممنوعیت سگ گردانی در اماکن عمومی اعلام شد!!!

دیدگاه: طرح مبارزه با نگهداری سگ ، کپی برابر اصل طرح مبارزه با ماهی قرمز است !

نگهداری و بردن سگ به خیابان ممنوع شد

نمایندگان مجلس: نگهداری و تردد سگ‌ها ممنوع

۳ Comments

  1. s.f می‌گه:

    شعور که نباشه جون خود که در عذابه هیچ جون تمام انسانها و حیوونا هم در عذاب می‌شه!

  2. Platypus می‌گه:

    مرسی .زنده باشی s.f , الحق و الانصاف خوب گفتی .

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN