Subscribe: RSS Twitter

سگ گردانی و حقوق حیوانات

دیده بان حقوق حیوانات: سردار رادان در نشست خبری با خبرنگاران از برخورد با سگ گردانی در داخل خوردرو، کوچه، خیابان و پارک ها خبر داد.

جانشین فرماندهی ناجا در نشست خبری از تشدید برخورد با بد پوششی از ۲۵ خرداد خبر داد که به موازات این طرح، مامورین تحت امر به سگ گردانی نیز مقابله جدی تر خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه افراد بدپوشش ۴ برابر بیشتر از افراد با حجاب توسط اراذل و اوباش مورد مزاحمت قرار می گیرند، گفت: از ۲۵ خرداد حتی با افرادیکه در داخل خودرو یا در کوچه و خیابان و پارکها اقدام به سگ گردی می کنند هم برخورد می شود.

در حال حاضر صاحبان سگ ها به دلیل ترس از برخورد پلیس، ترجیح می دهند سگ گردانی را در کوچه ها و مناطق کم رفت و آمدتر انجام دهند که پلیس حضور کمرنگ تری دارد.

قدم زدن روزانه سگ، از نیاز های اساسی این حیوان محسوب می شود که با جلوگیری از این کار و در صورت زندگی سگ در محیط بسته و کوچک مثل آپارتمان، مشکلاتی برای سلامت حیوان ایجاد خواهد کرد.

لازم به ذکر است نجس العین بودن سگ از منظر شرعی دلیل اصلی برخورد پلیس ذکر شده است. همچنین عدم رفتار صحیح صاحبان سگ ها در تردد با حیوان از قبیل استفاده از قلاده و پاک سازی مدفوع این حیوان سبب شده دوستداران حیوانات در مضان اتهام قرار گیرند.

____________________________

خبر مرتبط:

دوست خوب من/ در باب منوعیت سگ گردانی

دیدگاه: ممنوعیت سگ گردانی و مسایل اساسی اجتماعی

خلاف سنگین های یک دوستدار حیوانات در چند سال آینده/ طنز

جانفشانی کارگر افغان برای نجات یک سگ از استخر

سگ‌گردانی در خیابان جزو مصادیق بارز جرم محسوب می شود!

تدوین دستورالعمل برای تردد با حیوانات

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس: طرح مقابله با سگ‎‏گردانی در دستور کارمان نیست

مهر: جولان زبان درازها در پایتخت/ سگ گردانی؛ ابتذال به سبک غربی

کشته شدن چند سگ خانگی در بازداشتگاه پلیس و اظهارنظر دکتر آل داوود

سیاستمداران غربی و زندگی با سگ / تصاویر

بازداشت سگ‌های خانگی همچنان در تهران ادامه دارد!

عواقب حقوقی نگهداری سگ !!!

سگ و گربه مجوز نمی خواهند،نگهداری مار و میمون ممنوع

فرمانده پلیس: برخورد با سگ‌گردانی در معابرعمومی

سگها شناسنامه دار می شوند!

میزان جریمه و ممنوعیت سگ گردانی در اماکن عمومی اعلام شد!!!

دیدگاه: طرح مبارزه با نگهداری سگ ، کپی برابر اصل طرح مبارزه با ماهی قرمز است !

نگهداری و بردن سگ به خیابان ممنوع شد

۴ Comments

 1. platypus می‌گه:

  سلام .البته این ننگ تا ابد از دامان دولت دهم پاک نخواهد شد .نمی دانم شاید هم با این شرایط همان بهتر که سگهای بی گناه آرامش خویش را خاک سرد جستجو کنند .سگ دست کم باید روزی سه بار به گردش برود . و تنها حیوان از میان حیوانات خانگی است که نمی توان او را در فقط در فضا و محدوده آپارتمان زندانی کرد . زندانی بودن برای او یعنی مرگ تدریجی . فکر کردم پس شاید بهتر است هواداران حیوانات یک تظاهرات آرام انجام دهند .ولی بعد یادم آمد آنجا تنها جاییست ، که دهانت را می بویند ، مبادا گفته باشی دوستت دارم !

 2. پدرام می‌گه:

  میگن سگ نجسه نمیان بگن کجا نوشته کی میگه سگ نجسه میگن تو قران نوشته اخه خدا میاد حیوانی که خلق کرده را بد رقم بزنه هیجا ننوشته نجس است بلکه میگن سگ ۳ خصلت داره که هر انسانی که دارای ان باشد برترین انسان است ولی کسی که میگه نجسه این دولت است و قتی می بینه مردم پولشون را برای حیوان خانگی خرج می کنند میگن نجس است

  • دیده بان حقوق حیوانات می‌گه:

   دوست عزیز!
   مساله نجاست سگ در قرآن ذکر نشده و این مساله بر آمده از فقه است، همانطور که بسیاری از مسایلی که در قرآن موجود نیست، توسط متخصصین دینی از احادیث و روایات و سنت و سیره برداشت می شود.
   نجس بودن هم به معنای بد بودن نیست. صرفا یک مساله اسلامی است که می تواند دلایلی بجز آلودگی نیز داشته باشد. نکته اینجاست که نجاست یک حیوان دلیل بر عدم نگهداری یا آزار آن نیست.

 3. من سه تا سگ دارم.از موقع این طرح کوفتی مجبورم ببرمشون بالا پشت بوم که ذره هوا بخورن.خدا […]شون کنه.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN