Subscribe: RSS Twitter

عکس: احسان آخانی

دیده بان حقوق حیوانات: آیا وقتی در یک استان خرسی به قفل و زنجیر کشیده می شود و مسوولین سازمان حفاظت محیط زیست هیچ برخوردی نمی کنند، کشتن خرس در سمیرم عجیب است؟

آنچه در این گزارش می بینید، تصاویر ارسالی احسان آخانی است از نمایشگاهی با عنوان انسان، حیوان، طبیعت که در اراک بر پاست. این نمایشگاه که سابقه فرار خرس در یکی از شهرها را نیز دارد با مجوزهای خاص اقدام به حمل، نگهداری و نمایش حیوانات در شرایط بسیار اسفناک می کند. این نمایشگاه مدتهاست مشغول سفر به استان های مختلف و نمایش حیوان آزاری است ولی این بار به بهانه آشنا کردن مردم با تنوع زیستی در اراک برگزار شده است!

به گزارش دیده بان حقوق حیوانات اداره کل محیط زیست استان مرکزی در این نمایشگاه غرفه ای به مساحت ۳۶ متر مربع داشته و مسوولین آن معتقدند با این فعالیت گامی دیگر در نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست برداشته اند!

وقتی کار فرهنگی با مجوز سازمان محیط زیست بدون نظارت و اینگونه باشد، شکار خرس و پلنگ و انواع و اقسام حیوان آزاری به دست افراد نا آگاه جامعه چندان هم عجیب نیست.

شاید بد نباشد مسوولین سازمان حفاظت محیط زیست که به چنین آزارنمایی هایی مجوز فعالیت رسمی می دهند، تعریف خود از حیوان آزاری را جهت تنویر افکار عمومی ارایه و اعلام کنند در چه شرایطی با نگهداری گونه های حیات وحش برخورد می کنند.

فیلم زیر خرسی را نشان می دهد که برای آشنایی مردم با تنوع زیستی کشور، در قفسی تنگ از سر استیصال حرکاتی عصبی انجام می دهد. به گردن این خرس قفسی قفل و زنجیر فلزی بسته شده، قفل و زنجیری که مخصوص بستن ماشین و موتورسیکلت است!

[stream flv=x:/arw.ir/wp-content/uploads/Video/Animal-Rights-Watch-ARW-3836%20Arak%20Bear%20Torture.flv img=x:/arw.ir/wp-content/uploads/Video/Animal-Rights-Watch-ARW-3836%20Arak%20Bear%20Torture.flv embed=false share=false width=500 height=338 dock=true controlbar=bottom bandwidth=high autostart=false /]

دانلود

فیلم و عکس: احسان آخانی

________________________

نمایشگاه انسان، حیوان، طبیعت در استان مرکزی برگزار شد

سکوت مسئولین بوشهر و برگزاری نمایشگاه حیوان آزاری/ تصویری

سازمان محیط زیست برگزار می کند: نمایشگاه بین‌المللی شکار برای جلوگیری از شکار غیرقانونی!

نمایش فراملی محیط زیست با نمایش ماست، سوسیس و کالباس!

شکار خرس از روبروی هتل در همدان!!!

اولین نمایشگاه ملی انسان و طبیعت/ تصویری

“آزار حیوانات” به سفر استانی می رود/ اردبیل، خوزستان و تبریز مقاصد بعدی

سکوت حامیان حیوانات در قبال آزار حیوانات در نمایشگاه قزوین

شکنجه حیوانات در باغ وحش بوشهر

نمایشگاه خزندگان در شهرکرد و چند اتفاق قابل پیگرد/ تصویری

۶ Comments

 1. Re za می‌گه:

  متاسفم برای مسولان محیط زیست،کاش کمی وجدان و احساس مسؤولیت در این افراد وجود داشت!

 2. hiva می‌گه:

  vaghean baraye in farhange zire sefre edei az hamvatanamoon mootaasefam…………………..adam bara pool harkari nemkone……………..sharafo vojdan chizi nis ke ba pool avazesh koni…shayad inkararo majani anjam bedan vali bazam door az ensaniate albate age ensaniati to vojoodeshoon bashe ke shak daram………………..ensanhaye manfooooooooooooooooooooooooooooor

 3. شب می‌گه:

  با عرض سلام و درود
  منظور از گامی دیگر در “نهادینه کردن” فرهنگ حفاظت از محیط زیست برداشته اند، این است که خرس ها را در قفس تنگی اسیر کنند و به گردنشان قفل و زنجیر فلزی مخصوص ماشین ببندند تا مبادا فرار کنند و در کردستان، سمیرم، کجور، همدان، سراب، گیلان، لرستان و … بدست جنایتکاران پست فطرت کشته شوند؟!!!
  معنی فرهنگ حفاظت از محیط زیست رو هم فهمیدیم!!!

 4. شب می‌گه:

  در این به اصطلاح “نمایشگاه” انسان، حیوان و “طبیعت”!!!
  با انسانهایی آشنا شدیم که حاضر هستند نفری ٢۵٠٠ بپردازند تا چند حیوان اسیر در قفسی را تماشا کنند و احیانا اگر فرصتی پیدا کردند کبریت روشنی بر روی یال شیری بیاندازند و لذت ببرند!
  در قسمت حیوانات دیدیم که چند حیوان بیچاره را از طبیعت یا محل زندگیشان ربوده و درون قفسی اسیر کرده تا زجر بکشند!
  ولی… متوجه ربطش با “طبیعت” نشدم!!! منظورشون از طبیعت چیست؟!!!
  آنچه که انسان، در پدید آوردن آن، دخالتی نداشته باشد ولی در نابودی اش بسیار کوشد را طبیعت می گویند؟!!!

  • دیده بان حقوق حیوانات می‌گه:

   جای خالی «زیستگاه» در اطراف حیوانات مربوط به بخش «طبیعت» چنین نمایشگاهی است که برای علاقمندان به حیوانات قابل رویت نیست و رویتش فقط از سیرک باز ها، حیوان باز ها و معرکه گیرها ساخته است!

 5. باید با اینگونه نمایش ها برخورد بشه و از این کار جلوگیری بشه چرا که بدترین تاثیر رو در ذهن مردم بجای میزاره و خونت با حیوانات برای مردم عادی میشه. من بشخصه نمایشگاه غرب ایران که در اراک هست رو دیگه تحریم می کنم و هیچ نمایشگاه دیگه ای رو هم نمیرم. باید این کار رو کرد وقتی که تنها هدف مسئولین نمایشگاه کسب درآمد هست. http://www.sabzandishanarak.org/

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN