Subscribe: RSS Twitter
Animal-Rights-Watch-ARW-5773

اینها ایگوانا های مرده در یکی از مراکز پرورش این حیوان هستند. خزنده بد اقبالی که این روزها ممکن است در برخی از فروشگاه ها دیده شود. بر اساس آمارها فروش اگزوتیک پت (حیوان خاص خانگی) فقط در ایالت متحده سودی برابر ۱۵ میلیارد دلار دارد، پس بنابراین باید انتظار داشت پای این تجارت کثیف نیز به کشور ما نیز باز شود.

 

دیده بان حقوق حیوانات/ سپهر سلیمی: به گزارش وبسایت دامپزشکی روی خط مطالعه ای نشان می دهد حداقل سه چهارم حیوانات خاص خانگی (اگزوتیک پت) در انگلستان کمتر از یک سال  پس از خرید می میرند. خانم تولاند مدیر آژانس حمایت از حیوانات ، خط به این مساله اشاره می کند.
عمر کمتر از یکسال برای حیوانات خاص خانگی در حالیست که برخی از آنها در طبیعت می توانند تا ۱۲۰ سال عمر کنند و عوامل ناشی از قاچاق و زندگی در اسارت باعث کاهش عمر آنها می شود. خانم تولاند این رقم را یک تراژدی تلخ می داند و معتقد است باید همه راهکارهای لازم برای جلوگیری از تجارت این حیوانات اتخاذ شود.

Animal-Rights-Watch-ARW-5774
این حیوانات خاص خانگی (exotics pet) شامل انواع مارمولک ها، انواع مارها، انواع لاک پشت ها، خزندگان و حیواناتی نظیر این است. خانم تولاند می گوید مردم به هیچ وجه حاضر نیستند سگ هایشان کمتر از سه چهارم عمر واقعی خود زندگی کنند و باید همین حس را در مورد حیوانات خاص خانگی نیز داشته باشند. خانم تولاند از دامپزشکان می خواهد بیش از گذشته در این خصوص اعتراض کنند و بیشتر در مورد مشکلات این حیوانات اظهار نظر کنند.
خانم تولاند، مدیر آژانس حمایت از حیوانات می گوید، هر چه بیشتر به عمق ماجرا وارد می شویم، زشتی این کار بیشتر معلوم می شود و راهی جز ممنوع کردن تجارت این حیوانات وجود ندارد.

برای این حیوانات بدبخت فرقی نمی کند در کدام یک از دسته بندی های «انسان ساخته» قرار داشته باشند، مهم نیست حیوان خانگی باشند یا حیوان وحشی، حلال گوشت باشند یا حرام گوشت، اسمشان خزنده باشد یا پستاندار، مهره دار باشند یا بی مهره … مهم این است که سهم آنها در این تجارت کثیف، درد و رنج و مرگ است.
برای افزایش آگاهی هموطنانمان بکوشیم و آنها را از این تجارت کثیف آگاه کنیم.

منبع: وبلاگ دوستداران حیوانات و محیط زیست

___________________________

افزایش قاچاق حیات‌وحش در ایران

مار بازی در سال مار/ تصویری

نوروز باستانی مبارک باد!/ در سال مار با مارها چه کنیم؟!

نگهداری حیوانات به عنوان کالای زیستی به قاچاق سایر حیوانات دامن می‌زند/ تشدید برخورد با قاچاقچیان حیوانات

نرخ جدید حیوانات وحشی و سکوت حامیان/ وبلاگ میهمان

نگهداری حیوانات بدون اخذ مجوز از سازمان محیط زیست جرم است

خرید و فروش حیوانات وحشی کاملا غیرقانونی است

رفاقت یا اسارت؟ نامگذاری دروغین دوستی بر رابطه عجیب یک مرد و یک ببر/ تصویری

نگرانی کارشناسان حیات وحش از زاد و ولد بی‌رویه بوآهای پیچیده در پورتوریکو

از آزار و اذیت نامزد با استفاده از مار پیتون تا محاکمه به دلیل سوء استفاده از حیوانات

معرکه گیری در کرمان/ تصویری

کشتی لادن طباطبایی با یک مار بزرگ/ تصویر

نمایشگاه مارهای سمی و غیر سمی در تبریز/ تصویری

ژست های متفاوت بازیگران زن مشهور ایرانی با حیوانات/ تصویری

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN