Subscribe: RSS Twitter

دیده ابن حقوق حیوانات: شهرداری مشهد بخشی از سگ های بی سرپرست را تکثیر خواهد کرد!

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی منطقه ۹ شهرداری مشهد، فرهاد ذبیحی با بیان اینکه سگ‌های ولگردی که از سطح منطقه جمع‌آوری می‌شوند برای تحقیقات، نژادیابی و تکثیر به مراکز مجاز ارائه می‌شوند، اظهار داشت: روزانه سه تا چهار قلاده سگ در سطح این منطقه جمع آوری می‌شود که در دو سال اخیر بالغ بر هزار قلاده سگ جمع‌آوری شده است.
وی ادامه داد: این سگ‌ها پس از جمع آوری توسط اداره دام پزشکی استان نژادیابی شده و نژاد سگ‌های نگهبان و اصیل برای تکثیر و کارهای تحقیقاتی نگهداری می‌شوند و مابقی به روش مرگ آسان و ترحم آمیز معدوم می‌شوند.
ذبیحی هم مرزبودن منطقه ۹ شهرداری با شهرستان ییلاقی طرقبه شاندیز را دلیل اصلی ورود این سگ‌ها دانست و تصریح کرد: وجود سگ‌های ولگرد در منطقه علاوه بر ناامنی، سبب رشد و تکثیر بیماری‌های سالک و و دیگر بیماری‌های واگیردار می‌شود.
وی افزود: در دو سال گذشته بالغ بر یک هزار قلاده سگ جمع‌آوری شده که جمع‌آوری هر قلاده سگ ۲۰ هزار تومان برای شهرداری هزینه دارد.
رئیس خدمات شهری منطقه ۹ شهرداری مشهد ضمن تقدیر از همکاری مردم منطقه گفت: مردم می‌تواند با سامانه پیامک ۳۰۰۰۸۸۰۰۰۹ انتقادات و پیشنهادات سازنده خود را در راستای خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان به شهرداری منطقه ۹ ارسال کند.

راه حل مشکل سگ های شهری در صورت زیادی تعداد، صرفا کنترل های زیست محیطی و مدیریت زباله هاست. در غیر اینصورت دور باطل آزار و کشتار حیوانات همیشگی خواهد بود.

_______________

خبر مرتبط:

سگهای شهری، حقوق حیوانات و رفاه حیوانات

اقدام کنید! برای مخالفت با کشتار سگ ها در ایران

بیش از هزار قلاده سگ ولگرد معدوم شد/ معدوم سازی به روشی سخت

موفقیت مخالفان کشتار سگ ها در رومانی

حیوانات در اسلام از روایت حسن رحیم پور

همه برای حمایت از حیوانات، پیش به جلو با سرعت لاک پشتی!

تصمیم گیری برای مسموم کردن موش ها

جانفشانی کارگر افغان برای نجات یک سگ از استخر

فوری: حیوانات در راه کمک به مصدومان/ اعزام سه تیم سگهای زنده‌یاب به محل انفجار در زاغه مهمات ملارد

سمن ها به جای حمایت از حیات وحش، از سگ های ولگرد حمایت می کنند

 

برچسب‌ها, ,

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN