Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-6570

دیده بان حقوق حیوانات: معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه بیش از ۵۰۰ تمساح در ایران وجود دارد، گفت: با حمایت از تشکلهای مردم نهاد استانی، محلی و بخش خصوصی می توان برنامه های حفاظت، تکثیر و پرورش تمساح را توسعه داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست بررسی آخرین وضعیت گونه تمساح مردابی و بازبینی برنامه های پیش بینی شده و درحال اجرا برای حفاظت و مدیریت این گونه منحصر به فرد کشورمان در محل معاونت محیط زیست طبیعی سازمان با حضور معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ها وکارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل شد.

بنا بر این گزارش، در این نشست آخرین وضعیت جمعیت گونه تمساح مردابی و تهدیدات آن بررسی و اقدامات در حال اجرا و پیش بینی شده مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

تامین اعتبارات لازم برای توسعه و ادامه فعالیت ها در مرکز نگهداری تمساح، استفاده از ظرفیت جوامع محلی و بخش خصوصی و تامین نیازهای لازم برای اجرای برنامه ها در این نشست مطرح شد.

احمد علی کیخا معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست تاکید کرد: تلاش شود با حمایت از NGO های استانی و محلی و بخش خصوصی محلی و بومی بتوان برنامه های حفاظت و تکثیر و پرورش تمساح را توسعه داد.

وی با بیان اینکه تعداد تمساح های موجود در ایران بیش از ۵۰۰ تمساح تخمین زده می شود،‌اظهار داشت: انجام اقدامات حفاظتی در زیستگاههای طبیعی و وجود پتانسیل های لازم این امکان را فراهم می کند تا این تعداد افزایش داشته باشند.

کیخا با تاکید بر هماهنگی و همکاری با اداره کل امور آب و وزارت نیرو برای بهره برداری مناسب از سدها و ذخایر آبی برای حفاظت از زیستگاهها و تامین آب آنها ،گفت: ‌تعدادی از این گونه تمساح در راستای انجام اقدامات حفاظتی و آموزشی در مرکز احداث شده برای همین منظور در منطقه حفاظت شده گاندو نگهداری می شوند.

_____________________

این زن ایرانی بانی صنعت آزارنده پرورش چرم تمساح است/ تصویر

رخدادی خطرناک که شاید در ایران هم رخ دهد: فرار تمساح‌ها از مزرعه ای در جنوب چین/ تصویری

حیات نادرترین گونه تمساح در جنوب سیستان و بلوچستان

آغاز پروژه پرورش تمساح در باغهای سیستان

کروکودیل ایرانی در راه پاکستان / تصویر

گاندو سوار بر تندر ۹۰/ کاهش ۳۰ درصدی جمعیت تمساح ایرانی

آبگیری زیستگاه تمساح در رودخانه های باهوکلات و کاجو درسیستان و بلوچستان

خشم حامیان حیوانات؛ معرفی گونه در خطر انقراض، برای تاکسیدرمی از سوی سایت یک دانشگاه

تولد نخستین گروه تمساح های ایرانی در اسارت

سرشماری تمساح های مردابی در استان سیستان و بلوچستان

تمساح مردابی با استفاده از میکروچیپ علامت گذاری شد

اعدام تمساح در مرداب/ تصویری

گاندو، مهربان و مقدس/ تمساح ایرانی خزنده آرام رودخانه سرباز

یک جفت تمساح پوزه کوتاه ایرانی در چابهار به نمایش درآمد

پرورش بازمانده نسل دایناسورها در هرمزگان

برچسب‌ها,

Leave a Reply


© ۱۳۹۹ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN