Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: یک سایت خبری شمال کشور، در گزارشی از جولان شگ های شهری در شهر کردکوی خبر داده و خواسته مردم منطقه را برای رفع مشکل بیان کرده است. شاید مهم ترین بخش این گزارش، تصویر منتشر شده همراه متن باشد که گواه بسیاری از مسایل است! لحظه ای توجه به تصویر گویای این است که مشکل نه سگ ها، که مردم و نحوه دفع زباله هایشان است!

Animal-Rights-Watch-ARW-8163

به گزارش رادکانا، جولان سگهای ولگرد در شبانه روز خیابانها و کوچه های شهر کردکوی را بی نظم و گلایه مردم این شهر را در پی داشته است که نیازمند رسیدگی از سوی ارگان مرتبط با این مشکل می باشد.

متأسفانه به دلیل هجوم سگهای ولگرد به خیابان های کردکوی و حتی خیابان های روستاهای تابعه آن نارضایتی مردم این شهرستان را به همراه داشته که با تماس های مکرر خود از ما خواستند تا با انتشار گزارشی این معضل بهداشتی را برطرف کنیم.

سگ از جمله اولین حیواناتی است که به وسیله بشر اهلی شد و به نوعی انسان برای بهتر زیستن، این حیوان باوفا را به خدمت گرفت اما اگر زندگی این حیوان به درستی مدیریت نشود از حیوانی مفید به موجودی بسیار مضر تبدیل و می تواند گزند و زیان جسمی، روحی و مالی را به انسان وارد کند، این موضوع زمانی خود را نشان می دهد که سگ ولگرد محسوب شود.

جولان سگ های ولگرد در خیابان ها و کوچه های کردکوی گلایه های فراوانی را در بین شهروندان به وجود آورده است و آنان خواهان برطرف شدن این مشکل هستند.

یکی از شهروندان کردکوی در گفتگو با خبرنگار رادکانا می گوید: مدتی است که تعداد سگ های ولگرد در شهر افزایش یافته است و شاهد رفت و آمد آزادانه این حیوانات در معابر و خیابان ها هستیم.

یکی دیگر از شهروندان اینگونه بیان می کند: شهرداری باید برای جمع آوری سگ های ولگرد چاره ای بیندیشد تا مردم از وجود آن ها در شهر واهمه نداشته باشند.

شهروند دیگری می گوید: رفت و آمد سگ های ولگرد موجب آلودگی محیط و هم چنین انتقال بیماری های مشترک بین انسان و حیوان می شود.

وی ادامه می دهد: جولان سگ های ولگرد در شهر نگرانی و نارضایتی مردم را موجب شده است.

در این خصوص یکی از همشهریان با اشاره به بازی کودکان خردسال در بیرون از خانه‌ها و بعضاً تردد اجباری اهالی در ساعتهای پایانی شب می‌افزاید: از وقتی که خورشید غروب می کند تا صبح سگ های ولگرد در کوچه ها و خیابان های شهرستان پرسه می زنند و از ترس این سگ ها رفت و آمد مردم پیاده با مشکل مواجه شده است و علاوه بر ترسی که ایجاد می کنند این سگ ها با پاره کردن کیسه های زباله، زباله ها را در کوچه و خیابان پخش می کنند که باعث ایجاد چهره زشت از شهرستان شده و علاوه بر آن بوی بد آن تمام محله را فرا گرفته و ناراحتی مردم را در پی دارد.

البته شنیده شده که برخی ارگانهای مربوط به این حوزه این شبها دست بکار شده و در پی جمع آوری این قبیل سگها هستند که لازم است با سرعت عمل بیشتر اقدامات لازم را انجام داده تا مشکلی برای شهروندان عزیزمان ایجاد نشود.

بر اساس بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری، جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و… و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض، مزاحم و ولگرد از وظایف شهرداری هاست.

البته باید توجه داشت، با استناد به بند ۳۱ ماده ۱۰ اساسنامه تشکیلات و سازمان دهیاری ها و شهرداریها، برای حفظ سلامت روانی شهروندان و رعایت هرچه بیشتر موازین اسلامی در خصوص رعایت حقوق حیوانات بر روش زنده گیری برای کنترل جمعیت سگ های ولگرد تأکید شده است.

_________________________________

سگ کشی وحشیانه با گلوله؛ از ریختن آبروی کشور با لبخند تا تفریح سرباز ناجا با سگ کشی/ تصویری

کارتون: سگ کشی

باز هم سگ کشی/ این بار در گیلان

خبر فوری !سگ کشی بی‌رحمانه در تبریز!/ تصویری

چند می‌گیری سگ بکشی؟! شهرداریمشهد برای کشتن هر سگ ۵۰ هزار تومان جایزه می‌دهد!

سگ‌کشی؛ شغلی با درآمد چند صد میلیون تومانی و بودجه میلیاردی!/ از البرز تا چهاردانگه و تبریز، تفنگ‌ها برای پول جان می‌گیرند

طرح سگ کشی شهرداری رامسر به قتل زن جوان منجر شد

ادامه سگ کشی شهرداری در تهران/ موش ها مسموم می شوند

سه میلیارد تومان هزینه و ۶۱۰۰۰ سگ کشته شده، آمار بی نتیجه سگ کشی در مشهد

هزینه هر گزش سگ‎های ولگرد، ۱۵ میلیون ریال!

ژستِ شیک و مد روزِ حمایت از محیط زیست و حیات وحش!

گزارش هافینگتون پست از پیکار موفق بانوی تبریزی با سگ کشی

پایان قطعی سگ کشی با سلاح گرم در تبریز

سگ کشی وحشیانه و بدوی پیمانکاران شهرداری/ تصویر +۱۶

۱ Comment

  1. زهره می‌گه:

    اگر تفکر انسانی و نه صرفا خودخواهانه و بلکه دگرخواهانه بر کلیت اجتماع حاکم گردد خود مردم هم چه از نظر مالی و چه معنوی با ارگانهای مسئول رفع این مشکلات همکاری خواهند نمود. باید همه افراد اجتماع به این باور برسند که عشق و محبت در زندگی به همنوع و غیر همنوع باز خورد مثبت دارد

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN