Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات ایران: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اجرای پروژه ببر سیبری برای احیای ببر مازندران گفت: برخلاف گفته بعضی‌ از افراد این پروژه شکست نخورده و همچنان به عنوان یک پروژه تحقیقاتی ادامه دار خواهد بود.


به گزارش فارس، محمدجواد محمدی‌زاده درباره آخرین وضعیت ببر سیبری که از روسیه به ایران آورده شده است، اظهار داشت: از روز اول اعلام کردیم که این یک پروژه تحقیقاتی است و هدف آن احیای ببر مازندران است.
وی گفت: این پروژه یک پروژه دنباله دار است و همچنان ادامه خواهد داشت. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: متأسفانه باغ وحش تهران در انجام وظیفه‌اش برای نگهداری ببرها کم کاری کرده است. خوراک آلوده به ببرها داده و باعث بیماری آنها شد، که در نهایت یکی از ببرها متأسفانه از بین رفت.

محمدی‌زاده اظهار داشت: با توجه به تست‌هایی که از تنها ببر باقی مانده گرفته شد، جواب یک تست آن مثبت و جواب تست دیگر آن منفی بود و البته انجام این تست‌ها ادامه دارد.

معاون رئیس جمهوری گفت: زمانی که یک تست، بیماری مش‌مشه را تایید کرد بر اساس توافقی که با روس‌ها و یک دانشگاه داشتیم این گونه را کاملاً در شرایط ایزوله به عنوان یک پروژه مطالعاتی بسیار ارزشمند قرار داده‌ایم.وی ادامه داد: بنابراین هیچ‌گونه نگرانی نداریم که این بیماری سرایت کند و این گونه با توجه به بیماری که دارد یک مورد استثنائی برای مطالعه است.محمدی‌زاده تصریح کرد: بنا داشتیم که این ببر را به محیط بیرون منتقل کنیم که از زمان مشاهده این بیماری از انجام این کار منصرف شدیم.

به گفته وی به دلیل اینکه هوا در تابستان گرم بود و هوای مبدأ از هوای کشور ما خنک‌تر بود بنا به تشخیص طرف‌های روسی با یک تأخیر ببرهای جدید وارد ایران می‌شوند. بنابراین در حال حاضر جایشان آماده است و همه کارهای لازم در این زمینه انجام شده است.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینکه این یک پروژه تحقیقاتی است و همچنان ادامه خواهد داشت افزود: اینکه بعضی‌ها غیرمنصفانه می‌گویند پروژه شکست خورده، صحیح نیست و این پروژه نه تنها شکست نخورده بلکه ادامه پیدا می‌کند. یک پروژه تحقیقاتی ممکن است به نتیجه برسد و ممکن است هم به نتیجه نرسد.

لازم به ذکر است پس از قرنطینه شدن ببر بیوه سیبری، هیچ تصویری از این حیوان و شرایط نگهداریش منتشر نشده است.

_________________________________________________

وعده هفتم برای ورود دو ببر سیبری به میانکاله!/ کارشناسان روس به ایران می‌آیند

توله ببرهای سیبریایی در سلامت کامل هستند

زمان ورود ۴ قلاده ببر سیبری به ایران

اسناد ابتلای ببر ماده سیبری به مشمشه، باید ارائه شود

۱۰ فروردین۹۱: فعلاً تصمیمی درباره ببر ماده نداریم

تعدادی ببر روسی بزودی وارد کشور می شود/ ببر بیوه روسی کشته می شود.

هیچ مجوزی برای معدوم کردن ببر ماده صادر نشده

روزهای آخر ببر سیبری

ببر بیوه روسی معدوم خواهد شد/ عیدی تلخ و ننگین پروژه احیای ببر مازندران

انتقال ببر سیبری به ایران

ضوابط بهداشتی ببرهای سیبری به زودی به محیط زیست اعلام می‌شود

اصرار به احیای ببر مازندران با وجود کارنامه مردود سازمان محیط زیست

تردیدهای ورود ببرهای روسی

ببرهای سیبری به ایران می‌آیند

ورود ۴ ببر دیگر تا بهار/ اسارت مادام العمر ماده ببر بیوه و استفاده از ابعاد زیبایی شناسی آن!

ببرهای روسی جایگزین موش های آزمایشگاهی خواهند شد!

۱ Comment

  1. محمد می‌گه:

    این پروژه از اساس اشتباهه و بیشتر جنبه تبلیغاتی داره. ببر سیبری و ببر مازندران علی رقم تمام شباهت ها به عنوان دو زیرگونه مجزا طبقه بندی میشن ولی نمیتونن جایگزین همدیگه بشن. از این گذشته زیستگاه ببر مازندران جنگل های هیرکانیه که الآن دیگه خیلی تحلیل رفته و نمیتونه پذیرای ببر باشه و احتمالا حضور ببر تعادل اکوسیستم رو بهم بزنه. مسئولان محیط زیست بهتره بجای احیای ببر به فکر پلنگ و یوزپلنگ و سایر گونه های کمیاب و درمعرض خطر باشن.

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN