Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-8305

دیده بان حقوق حیوانات: مدیرعامل موسسه محیط زیستی سرزمین ایده آل ضمن اعلام این خبر که از صبح دیروز (شنبه) با مقامات شهری و اعضای شورای شهر رایزنی کرده تا بلکه بتواند جلوی امحای سگ های ولگرد در خیابان های شهر رشت را بگیرد گفت: متاسفانه رایزنی ها من و دوستان دیگر دوستدار محیط زیست جواب نداد و بازهم شاهد تکرار کشتار سگ های ولگرد در خیابان بودیم. خود بنده با رفتگر محلم در تختی صحبت کردم و او از جمع آوری دو لاشه سگ ولگرد در این خیابان خبر داد.

به گزارش شمال ما، پیمان بازدیدی افزود: از صبح دیروز با آقایان بهارمست، معاونت خدمات شهری شهرداری و دو عضو محترم شورا یعنی خانم فرانک پیشگر و رضا رسولی رایزنی های زیادی داشتم که آقای بهارمست ضمن اینکه اذعان داشتند این کار اصولی نیست اما چاره دیگری برای ادامه این راه عنوان نکردند. خانم پیشگر و آقای رسولی هم قول دادند که این قضیه را دنبال کنند که الحق هم تلاش های زیادی را انجام دادند اما مجموع این تلاش ها و پیگیری های خبرنگاران و فعالان محیط زیست بازهم نتیجه نداد و سگ های ولگرد طبق قرار اعلام شده در خیابان های اصلی شهر کشته شدند.

بازدیدی گفت: ابن نوع کشتن درحالی است که براساس دستورالعمل وزارت کشور و سازمان همیاری ها و شهرداری های کشور تحت نام کنترل جمعیت سگ های ولگرد مصوبه پاییز ۸۷ ، شهرداری ها ملزم به تاسیس سامانکده سگ ها شده اند اما متاسفانه جز دو سه شهر همواره پیشگام شهرهای دیگر از جمله شهر رشت این کار را هنوز انجام نداده اند. حتی ما در لاکان سامانکده خصوصی هم تحت نظارت خانم محجوب داریم که قبلا به خاطر شکایت برخی از اهالی آن روستا در شرف تعطیل شدن بود. یعنی یادم هست که ماموران شهرداری منطقه ۵ می خواستند که این واحد خصوصی را ببندند که با همکاری و وساطت خانم فاطمه قدیمی، رییس ستاد توسعه پایدار شهرداری این امر اتفاق نیافتاد.

وی از طرحش مبنی بر حفاظت از سگ های ولگرد گفت: ما طرحی به کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت پیشنهاد کردیم که شهرداری و سازمان محیط زیست زمینی به دور از آبادی اختصاص دهد برای احداث سامانکده و NGOها مدیریتش را برعهده گیرند. رییس سازمان محیط زیست ، آقای برجی با این طرح موافقت کرده بود. در این طرح پیش بینی کرده بودیم که بودجه عقیم سازی سگ های ولگرد توسط اداره بهداشت و شهرداری تامین شود که به مراتب پایین تر از کشتن سگ ها با گلوله های تفنگ است. برای اداره آن مکان هم مطمئنا شاهد کمک های مالی مردم خواهیم بود. برای تامین غذا هم از پسامند رستوران هایی که حاضر به همکاری هستند استفاده می کنیم. برای مداوا هم دامپزشکانی هستند که علاقمند به تیمار حیوانات باشند. در عین حال می توانیم سگ های ولگرد را به کسانیکه علاقمند به سگ های نگهبان یا همدم باشند بدهیم و از این راه درامدزایی هم بکنیم و درآمدش را صرف بهینه سازی مکان کنیم. می توانیم جشنواره و همایش های علمی و طبیعی بگذاریم تا مردم و مخصوصا بچه ها را با حیوانات و عشق به طبیعت آشنا سازیم و فرهنگ احترام به طبیعت و حیات وحش را ارتقا دهیم.

_____________________________

چرا شهرداری رشت همیشه آسانترین راه را انتخاب می کند؟

مسوول پروژه سگ کشی رشت: این روش، روش مناسبی است؛ نیازی نمی بینم تمام جزئیات را توضیح دهم!

عکاس سگ کشی شبانه: هنوز نتوانسته ام زوزۀ سگ‌هایی که نتوانسته بودند در جا جان بدهند را از یاد ببرم

برای سگ کشها: دیدار به قیامت!/ به بهانه قتل عام شبانه سگ های رشت

گزارش گیلان امروز از کشتن سگها توسط شهرداری رشت:سگ کُشی شبانه در رشت

جوابیه شهرداری رشت در خصوص کشتار شبانه سگ های شهری

سگ کشی با گلوله در شهر رشت به بهانه هاری!/ تصویری

فوری: آگهی سگ کشی این بار در رشت؛ فرصت ۴ روزه برای حامیان حیوانات

سگ کشی وحشیانه با گلوله؛ از ریختن آبروی کشور با لبخند تا تفریح سرباز ناجا با سگ کشی/ تصویری

گزارش هافینگتون پست از پیکار موفق بانوی تبریزی با سگ کشی

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN