Subscribe: RSS Twitter

دیده بان حقوق حیوانات: آزمایش روی حیوانات واژه ای است که با پیشرفت علم، بیشتر و بیشتر شنیده می شود. حیواناتی که بدون داشتن حق انتخاب، برای شکنجه شدن، تکه تکه شدن، آزار دیدن، بیمار شدن و تحمل درد و رنج های شدید توسط دانشمندان و محققین تکثیر می شوند. برای تولید داروی انسانی، تعداد بی شماری از آنها با دوزهای مختلف داروی اولیه تلف می شوند. برای کشف میزان خطر سیگار، در تمام طول عمر کوتاه و ضد طبیعتشان دود غلیظ و دایمی سیگار را تنفس می کنند و حتی برای زیبا شدن ظاهری ما، کور می شوند، بیماری پوستی می گیرند و می میرند!

بسیاری از مواد آرایشی و بهداشتی قبل از تولید انبوه بر روی حیوانات آزمایش می شوند. چشم، گوش، بینی، دهان و پوست های بسیاری در این راه آسیب می بیند و حیوانات بی شماری عمرشان در حالی تمام می شود آغشته به مواد آرایشی هستند!

درنا فرزادی از ایرانیان مخالف آزمایش روی حیوانات، لیستی منتشر کرده است از محصولات آرایشی و بهداشتی که بر روی حیوانات آزمایش نمی کنند و برند های شناخته شده ای که با آزمایش روی حیوانات تولید می شوند. استفاده از محصولات بدون زجر و نخریدن محصولاتی که روی حیوانات آزمایش می شوند، در صورت همه گیر شدن، منجر به کاهش یا حذف آزمایش روی حیوانات در این حیطه خواهد شد.

لیست کامل را از اینجا دانلود کنید

بر اساس این گزارش، لیست برند های بدون آزار (Cruelty Free) به این قرار است:

لیست برند هایی که روی حیوانات آزمایش می کنند به این قرار است:

لیست کامل را از اینجا دانلود کنید

______________________

خبر مرتبط:

حیوانات آزمایشگاهی، قربانیان خاموش پیشرفت علم

گزارش بازدید از وضعیت حیوانات در مرکز تحقیقات دانشکده دندانپزشکی دانشگاه اصفهان (پروفسور ترابی نژاد)

بوسه به یاد ماندنی دو موش در صف مرگ

تولید دندان در کلیه موش!

مرکز ملی موش تراریخت افتتاح شد/ تصویری

«شنگول» و «منگول» تراریخته و قابلیت تولید پروتئین نوترکیب

آزار حیوانات در پژوهشگاه رویان/ تصویری

لزوم نظارت بر دانشکده های دامپزشکی/ تصاویر

لزوم نظارت بر دانشکده های دامپزشکی ۲/ تصویر

ایران در تامین موش تراریخته خودکفا شد !!!

برگزاری سمینار ابزار های جایگزین آموزش و تحقیقات دامپزشکی در دانشگاه تهران

موش در بیمارستان: آلوده، بهداشتی یا با نمک؟

باز هم تغییرات ژنی در حیوانات، «آبگون» و «آبگینه»

۱۰ Comments

 1. سلام من عاشق اطلاعرسانی شما هستم واقعا حالم بد شد وقتی دیدم ۹۵% محصولاتی که ما استفاده میکنیم با ازکایشات روی حیوانات ساخته شده اند … بعنوان یک همراه دوست از خودم خجالت کشیدم و قول شرف میدم که همیشه چک کنم و مطمئن بشم که آزمایشی انجام نشده باشه

 2. علی خالقی می‌گه:

  سلام.
  ممنون از این اطلاع رسانیتون.
  من درباره ی چند تا شرکت دیگه مثل مک دونالد هم خوندم که برای اینکه از حیوانات بیشتر بهره ببرن دست به آزار حیوانات می زنن.
  (مثلا به غازها چربی بیش از اندازه می دادن تا کبد اونها چرب تر و بزرگ تر شه و به مشتری هاشون جگر غاز چرب تر از بقیه ی رستورانا بدن و در بیشتر موارد باعث مرگ دلخراش غازها می شد.)

 3. […] کدم محصول آرایشی بهداشتی ناقض حقوق حیوانات است؟/ لیست م… […]

 4. چنور می‌گه:

  ممنون که اطلاع رسانی کردید سایت خوبی دارید با اینکه من نمی تونم تصاویر دردناکی رو که گذاشتید نگاه کنم ولی برای دیگران ارسال می کنم. با دونستن اینکه انسان های خوب هنوز وجود دارند به زندگی امیدوار میشیم.

 5. گیسو می‌گه:

  سلام.ممنون از بابت تصویر لیست محصولات.چون من خیلی گشتم ولی جایی ندیدم تا بالاخره توی سایت شما پیدا کردم بی نهایت سپاسگزارم.به امید روزی که همه ی مخلوقات خداوند در آرامش و آسایش زندگی کنن.به امید روزی که ما انسانها یاد بگیریم که به حقوق همه ی آفریده های پروردگار احترام بگذاریم.

 6. راحله می‌گه:

  سلام ممنون از توجهتون
  منم همیشه برام مهم بوده این مساله،و سعی میکنم تو خرید دقت کنم
  فقط خواستم بگم jerard هم محصولاتش رو تست نمیکنه و من استفاده میکنم،به لیست اضافه کنید لطفا
  با تشکر

 7. Nika می‌گه:

  بیشتر مواردى که اینجا نوشتید ( تو لیست “بدون آزار”) هنوز به نوعى روى حیوانات آزمایش مى شوند لطفاً آن را به روز رسانى کنید

 8. هما می‌گه:

  اه عوضیا، حالم بد شد

 9. سليمه می‌گه:

  سلام ممنون از اطلاع رسانیتون.. حتما از این به بعد چک میکنم و به دیگران هم اطلاع رسانی میکنم ما باید با نخریدن محصولات اعتراض خودمون و به حیوان ازاری اعلام کنیم !! این لیست جدید هست؟! چون برندها تغییر میکنند

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN