Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-Gun

دیده بان حقوق حیوانات: مردی که با استفاده از سلاح شکاری دست به جنایت زده است مدعی شد مقتول برای همسرش مزاحمت ایجاد می‌کرد.

به گزارش شرق، کارآگاهان جنایی استان فارس چندروز قبل از قتل مردی جوان در خیابان مطلع شدند و خود را به محل حادثه رساندند. آنها متوجه شدند مقتول مردی جوان به‌نام امیر است که با شلیک یک گلوله سلاح شکاری از پا درآمده است.

کارآگاهان بعد از اینکه مطمئن شدند شلیک با فاصله انجام شده و قاتل یا قاتلان هیچ سرقتی نیز از مقتول انجام نداده‌اند به این نتیجه رسیدند که قتل با انگیزه خصومت شخصی و به‌منظور انتقام‌گیری به وقوع پیوسته است و به احتمال زیاد عامل یا عاملان جنایت، امیر را تعقیب کرده و در فرصتی که به نظرشان مناسب بود دست به سلاح برده بودند.

ماموران در گام بعدی تحقیقات به بازجویی از شاهدان پرداختند. یکی از آنها توضیح داد: «مقتول سوار موتور بود و داشت حرکت می‌کرد که پرایدی به آن نزدیک شد و فردی تیراندازی کرد. دو نفر در آن پراید سوار بودند و بعد از قتل به سرعت فرار کردند.»

شاهدان دیگر نیز توضیحاتی را به پلیس دادند و به این ترتیب سرنخ‌هایی در اختیار کارآگاهان قرار گرفت. آنها با انجام تحقیقات تخصصی به مردی به ‌نام رضا و برادرهمسر او به‌ نام مراد ظنین شدند و به خانه این دو رفتند تا آنها را بازداشت کنند اما فهمیدند رضا و مراد از زمان وقوع جنایت فراری شده‌اند. همین امر سوء‌ظن‌ها را نسبت به آنها تقویت کرد و تجسس‌ها برای دستگیری این دو گسترده‌تر شد. کارآگاهان با ردیابی‌هایی که انجام دادند توانستند متهمان را به دام بیندازند. آنها که ابتدا قصد داشتند دخالتشان در قتل امیر را انکار کنند وقتی با مدارک به دست‌آمده توسط پلیس مواجه شدند جزییات ماجرا را شرح دادند.

رضا گفت: «مدتی بود به رفتارهای همسرم مشکوک شده بودم و تصور می‌کردم او با مردی رابطه دارد این فکر مرا به شدت آزار می‌داد به همین دلیل موضوع را پیگیری کردم تا اینکه فهمیدم امیر برای زنم مزاحمت تلفنی ایجاد می‌کند. این اتفاق مرا بسیار آشفته کرده بود طوری که به غیر از انتقام‌گرفتن از امیر به موضوع دیگری فکر نمی‌کردم. مساله را با برادرزنم در میان گذاشتم و مراد قبول کرد در این انتقام‌گیری به من کمک کند. برای این کار سلاحی شکاری تهیه کردم. روز حادثه همراه مراد سوار بر پراید در خیابان در تردد بودیم که امیر را سوار بر موتور دیدیم و تعقیبش کردیم بعد وقتی به محلی مناسب رسیدیم به سمتش شلیک کردم.»

مراد نیز در بازجویی‌ها این اظهارات را تایید کرد و گفت: «وقتی فهمیدم امیر برای خواهرم مزاحمت ایجاد کرده است تصمیم گرفتم به رضا کمک کنم تا انتقام بگیرد.» بنابر این گزارش دو متهم اکنون در بازداشت به‌سر می‌برند و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

___________________________

قتل دخترخاله با اسلحه شکاری/ آیا تفنگداران صلاحیت نگهداری تفنگ دارند؟!

شهادت مامور پلیس با اسلحه شکاری/ تفنگ به دستانی که قاتلند!

اسلحه شکاری باز هم بانی قتل شد/ آیا سلامت روانی مالکان سلاح شکاری مورد تایید است؟!

شلیک با اسلحه شکاری در میدان قائمشهر!

وقتی شکارچی شکارچی می کشد/ اسلحه های شکاری مسبب جنایات

رئیس پارک ملی دنا توسط شکارچیان به گلوله بسته شد

آیا تفنگ به دستان روانی سالم دارند؟/ قتل خواهر زاده با سلاح ساچمه زن

لزوم نظارت حداقلی بر سلامت روان تفنگ به دستان/ قتل مادر با اسلحه شکاری

قتلی دیگر با اسلحه شکاری/ آیا تمام تفنگ داران فعلی صلاحیت نگهداری و حمل سلاح دارند؟

دستگیری یک شکارچی با سه اسلحه!

جزییات جدید پرونده حمله به محیط بان/ احتمال فلج شدن دست قربانی

شکارچیان شلیک‌کننده به محیط بان دستگیر شدند

یادگار شکارچیان بر تن محیط بان/ تصویری +۲۱

وقتی شکارچی شکارچی می کشد/ اسلحه های شکاری مسبب جنایات

رئیس پارک ملی دنا توسط شکارچیان به گلوله بسته شد

آیا تفنگ به دستان روانی سالم دارند؟/ قتل خواهر زاده با سلاح ساچمه زنی

شلیک شکارچی به صورت محیط بان در مازندران/ شکارچی در زندان و محیط بان در بیمارستان

در مزرعه ذرت رخ داد: قتل به دست شکارچی های جانی/ سلاح شکاری بلای جان حیوان و انسان

اسلحه شکاری در دست مجنونین/ پدری با اسلحه شکاری دخترش‌ را کشت و خودکشی کرد!

نشانه روی سلاح شکاری رو به محیط بانان: دو کشتارچی با تهدید اسلحه گریختند

باز هم قتل نفس به دست شکارچیان: جنایت در باغ «پاراقشلاق»

کشتی‌گیر متهم به قتل با اسلحه شکاری تسلیم شد

متلاشی کردن جمجمه همسر با اسلحه شکاری

قتل پسر معتاد به دست پدر با اسلحه شکاری

ضرب و شتم محیط بان پارک ملی توسط شکارچیان/ ورود اراذل و اوباش به مناطق حفاظت شده

قتل یک محیط بان دیگر به دست شکارچی/ محیط بان عبداله یاری در اثر تیراندازی شکارچیان متخلف به شهادت رسید

جنایت تفنگ داران در آغاز سال: ۵۸ ساچمه در شکم محیط بان پارک ملی گلستان

محیط بان: زندگی در هراس/ کشتارچیان محیط بانان را مسخره می کنند!

روز محیط بان را تبریک نمی گوییم!

اسلحه‌ای که مجوز دفاع از خود محیط‌ بان را ندارد

یاوران طبیعت با نثار خون خود مردانه درخشیدند/ ادامه عکس العمل ها به رفتار کشتارچیان قاتل

میرسنجری: یاری قربانی مدیریت غیر اصولی شکار شد/ شکارچی جانگیر است.

جزئیات عملیات شبانه برای دستگیری قاتلان محیط‌بان

دختر پنج ساله ایلامی با اسلحه شکاری مادرش را کشت

مسئولیت عواقب صدور مجوز سلاح شکاری به عهده مسئولان است

جزییات شهادت ۴ محیط بان در کردستان

شهادت یک محیط بان دیگر، صابر الله داد

شهادت محیط بان به دست شکارچی جانی

شکار محیط بانان، جنایت تفنگداران

دستگیری و هلاکت قاتلان یک محیط‌ بان

مرگ شکارچی با اسلحه غیر مجاز

هلاکت قاتل ۴ مامور منابع طبیعی

۴ Comments

 1. زهره می‌گه:

  چیزی که در این مملکت تعدادش از تعداد مورچه ها هم بیشتر است اسلحه شکاری است. که تعداد بسیار زیادی از آنها غیر مجاز است. همان سلاحهایی که شکارچیان غیر مجاز با کمک آنها وحشیانه به حریم طبیعت تجاوز و ساکنان آن را نشانه می گیرند.

 2. رهام می‌گه:

  در این کشور چه خبر است چرا به فردی معلوم حال و دایم الخمر بنام محمدعلی ق. که در جای جای ایران اسلامی که این همه شهید داده ایشان فساد می آفریند و بقول خودشون تمام درب های بسته بلاخص قوه قضاییه بروی اون باز است و هیچکس جرات رودرو شدن با آن را ندارد و اذعان میکند برادرم بنام حسین ق. وکیل است و همه قضات را با پول میخرد و همین دلیل بر این مدعاست که ایشان بهمراه دوست خلافکارش بنام سعید ب. بدلیل شرب خمر زیاد در مقابل هتل آزادی همدان با شمشیر به مردم بیگناهی که در جشن عروسی یکی از بستگان در هتل تجمع کرده بودند حمله ور شدند و چند نفر را مجروح کردند و نیز چندین خودرو پارک شده در محل را آسیب های فراوان زدند که همین امر باعث بهم خوردن عروسی دو جوان آن مراسم که بهترین شب زندگی مشترکشان بود به یک شب بد و با رعب و وحشت سپری شود که باز همین امر باعث از هوش رفتن عروس خانم شود که تا الان هم ناراحتی اعصاب و نداشتن صحیح در تکلم را پیدا نماید و اگر جویا باشید مطلب به همین جا ختم نمیشود که هرشب در آن سیرک بین الملل درگیری بخاطر شرب خمر و ایجاد مزاحمت برای نوامیس مردم میشد که بنده هم یکی از آن قربانیان هستم که توسط فردی معلوم الحال بنام خ. که مسئولیت داخلی آن سیرک کذایی را داشت که به جهت اینکه مرا میخواهد پیش رام کننده شیرها ببرد نزد محمدعلی ق. که دوستانش ممدعلی او خطاب میکردند و سعید ب. و … برد و همان شد که بالاجبار و تهدید مرا مورد هجمه و آزار و اذیت قرار دادند که همین سعید ب. مدیرعامل شرکتی که سیرک با نام بین الملل را به شهر همدان آورده بود که ایشان یکی از خلافکارترین و بدنام ترین درشهر همدان بود که در شب عاشورای حسینی در حسینیه میرعقیل با یک اسلحه شکاری دو لول متعلق به محمدعلی ق. جوانی هجده ساله با شلیک دو گلوله یکی به گردن و دیگری را در سرش خالی میکند و او را به در این شب عزیز بقتل میرساند و متواری میگردد که بعد از چند روز با تلاش ماموران پلیس نیروهای انتظامی همدان در مخفیگاهش دستگیر میشود ولی تا امروز هم خبری از قصاص ایشان نیست و حکایتها این است که منتظر رضایت اولیای دم مقتول که از نظر مالی فقیر هستند میباشند جالب اینجاست که خود این شخص فردی بود که دائما برای نوامیس مردم ایجاد مزاحمت میکرد و حال به دروغ میگوید مقتول برای ناموس من ایجاد مزاحمت کرده . آیا اینها انسانند که الاغها را زنده زنده بداخل قفس آن همه شیر بیندازند و با تمام قصاوت مشغول دریده شدن این حیوانات بی زبان باشند .
  خواهش عاجزانه اینجانب بعنوان یک شهروند از مسئولین یلاخص ریاست محترم قوه قضاییه حضرت آیت الله لاریجانی و ریاست محترم جمهور و معاون محترم ایشان در ریاست محیط زیست سرکار خانم دکتر معصومه ابتکار و نمایندگان محترم مجلس بالاخص ریاست محترم قوه مقننه جناب آقای دکتر لاریجانی و وزیر محترم کشور و فرمانده محترم نیروی انتظامی کشور سردار احمدی مقدم و دیگرمسوولان عزیزی که در این مسئله مهم نقش دارند مجددا خواهشمند تصمیمی قاطی را بیندازندتا دیگر شاهد اینگونه بد رفتارها که باعث آزردن مردم عزیزمان نگردد اینگونه رفتارها است که قصاوت قلب میآورد و گروهی کثیف و ازخدا بیخبر همانند منافقین و داعش جنایتکار را پدید میآورد که اگر همان اول محکم بعد یک حرکت غیر اخلاقی و غیر انسانی و غیر اسلامی را مشاهده کردند جلویی کارشان را میگرفتند حال نه آن جوان ناکام بی گناه کشته میشد و نه این اتفاقات پیش میآید
  موفق باشید به امید یک تصمیم قطعی و عاجل از سوی شما عزیزان مسوول . ارادتمند . رهام

  • تحریریه می‌گه:

   لطفا از طریق ایمیل جهت صحت سنجی و پیگیری ماجرا با دیده بان در تماس باشید.

  • زهره می‌گه:

   الاغ های زنده را در قفس شیر انداختن گناهی بس نابخشودنی است! آه آن الاغ ها در زمانش بنا به مشیت الهی گریبان این نابکاران از خدابیخبر را خواهد گرفت.
   شگفت آور است که یک انسان بقدری سنگدل شود که بتواند مرتکب چنین کاری شود! حیوان آزاری و جنایت در حق حیوانات مقدمه و شروع جنایات علیه انسانهاست.

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN