Subscribe: RSS Twitter

Animal-Rights-Watch-ARW-8305

دیده بان حقوق حیوانات: در این شهر کسی دلش به حال حیوانات نمی سوزد. حتی اگر سگ ها را نکشند و جمع کنند و به یک مکان برای نگهداری ببرند بازهم اراده قوی برای حفاظت از این حیوانات نیست و آن ها در آنجا خواهند مرد.

به گزارش شمال ما آزاده محجوب ، مدیرعامل سامانکده آناهیتا در واکنش به امحای سگ های ولگرد در خیابان های شهر رشت گفت: در این شهر کسی دلش به حال حیوانات نمی سوزد. حتی اگر سگ ها را نکشند و جمع کنند و به یک مکان برای نگهداری ببرند بازهم اراده قوی برای حفاظت از این حیوانات نیست و آن ها در آنجا خواهند مرد.

این فعال محیط زیست که سامانکده اش محل نگهداری حیواناتی همچون عقاب، گورکن، اسب، سگ و گربه است به خبرنگار شمال ما گفت: سال گذشته نماینده های شهرداری به محل کارم آمدند و خواستند که با آن ها همکاری کنم اما زمین من نیم هکتار بیشتر نیست و همین مقدار را هم بخش بندی کردم و از حیوانات مختلف نگهداری می کنم. چون کسی به ما کمک نمی کند. درحالیکه سیرکردن ، عقیم کردن و احداث سرپناه هزینه های زیادی دارد که بخش عمده اش توسط خودم تامین می شود و بخشی هم توسط دوستانم. یعنی هیچ کمکی از هیچ نهادی دریافت نمی کنم. هزینه هایم همیشه بیشتر از درآمدم است. اینجا فقط ضرر می دهد و این عشق من و شوهرم است که اینجا را نگه داشته است. اما این عشق را در هیچ کس دیگری در این شهر ندیدم. خیلی ها آمدند که به ما کمک کنند اما یک روز هم نتوانستند این محیط را تحمل کنند.

وی افزود: من سالی حداقل ۴۰۰ قلاده سگ به این مکان می آورم که بعضی از آن ها به خاطر بیماری و پیری تلف می شوند و برای ۲۰۰ تا ۲۵۰ قلاده مکان زندگی پیدا می کنیم و اکنون هم ۲۰ تا ۳۰ قلاده را نگه داشته ایم. به آن هایی سگ می دهیم که شرایطش را داشته باشند نه اینکه از سگ بخواهند به عنوان دوربین مدار بسته استفاده کنند. چون برای این سگ ها ما زحمت زیادی کشیده ایم و از روزهای تعطیل و تمام تفریحاتمان زده ایم و دوست نداریم سگ هایمان به جایی بروند که یک هفته نشده تلف شوند.

آزاده محجوب تاکید کرد: در این شهر کسی را نیافته ام که از زندگی اش برای حیوانات بزند. همه این ها حرف است که می خواهند سامانکده بزنند. فقط پز روشنفکری است. کسی نمی آید وقتش را صرف سگ ها کند. این ازخودگذشتگی جزیی از فرهنگ جوامع پیشرفته است نه ما. در شهرهای دیگر هم که سامانکده احداث کرده اند مثل تبریز اتفاقات ناخوشایندی برای سگ ها افتاد. مگر نبود سامانکده تبریز که ۴۰ قلاده سگ به خاطر دمای زیر ۲۰ درجه و بی توجهی مسئولین تلف شدند. بگذارید خیالتان را راحت کنم. در اینجا کسی واقعا به فکر سگ ها نیست. سگ ها بالاخره می میرند چه در خیابان با تفنگ باشد و چه در سامانکده به خاطر بی توجهی در نگهداری.

 

_____________________________

پیشنهاد احداث سامانکده حیوانات را به شهرداری رشت داده شده بود

چرا شهرداری رشت همیشه آسانترین راه را انتخاب می کند؟

مسوول پروژه سگ کشی رشت: این روش، روش مناسبی است؛ نیازی نمی بینم تمام جزئیات را توضیح دهم!

عکاس سگ کشی شبانه: هنوز نتوانسته ام زوزۀ سگ‌هایی که نتوانسته بودند در جا جان بدهند را از یاد ببرم

برای سگ کشها: دیدار به قیامت!/ به بهانه قتل عام شبانه سگ های رشت

گزارش گیلان امروز از کشتن سگها توسط شهرداری رشت:سگ کُشی شبانه در رشت

جوابیه شهرداری رشت در خصوص کشتار شبانه سگ های شهری

سگ کشی با گلوله در شهر رشت به بهانه هاری!/ تصویری

فوری: آگهی سگ کشی این بار در رشت؛ فرصت ۴ روزه برای حامیان حیوانات

سگ کشی وحشیانه با گلوله؛ از ریختن آبروی کشور با لبخند تا تفریح سرباز ناجا با سگ کشی/ تصویری

گزارش هافینگتون پست از پیکار موفق بانوی تبریزی با سگ کشی

۲ Comments

  1. کامبیز بیات می‌گه:

    مردم […](بلا نسبت بعضی هاشون)برای خودشان هم احترام قائل نیستند چه برسه بخوان به حیوانات احترام بزارن به عنوان اینکه مخلوقات خداوند هستند و حقوق اونهارو رعایت کنند.

  2. shahram behbudi می‌گه:

    be shoma pishnehad dadim chanta sagooo nejat bedin to felan adres nazdik bud maro bkhorin ke khanome roshan fekr
    az khudet shooro kon

Leave a Reply


© ۱۴۰۲ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN