Subscribe: RSS Twitter
دیده بان حقوق حیوانات: آزار حیوانات، رخداد غریبی نیست. به جرات می توان مدعی شد هر ایرانی حد اقل یک بار شاهد حیوان آزاری حاد بوده است. این آزار گاه به دلیل جایگزین کردن حیوانات، به خصوص حیوانات شهری است به جای وسایل بازی و گاه از سر نادانی یا آموزش غلط. گاه به دلیل عدم تربیت صحیح است و گاه به علت مشکلات روحی و روانی فردی. دیدن فیلم های عذاب اور آزار حیوانات، با هر میزان سختی، یک حسن بزرگ دارد: تلاش برای اصلاح شرایط نامناسب حیوانات.

[stream flv=x:/arw.ir/wp-content/uploads/Video/Animal-Rights-Watch-ARW-3034.flv img=x:/arw.ir/wp-content/uploads/Video/Animal-Rights-Watch-ARW-3034.flv embed=false share=false width=500 height=338 dock=true controlbar=bottom bandwidth=high autostart=false /]

دانلود

آیا…
عجیب است که با دیدن این فیلم، عده ای به فکر یافتن این حیوان و واگذاریش به فرد واجد شرایط در آپارتمانی مبله و شیک باشند؟
عجیب است گروهی انواع و اقسام تهدید های جانی و اجتماعی یا ناسزا را نثار چنین فردی کنند؟
عجیب است عده ای به دنبال راهی برای پذیرش این موجود در یک پناهگاه باشند؟
عجیب است عده ای تنها راه نجاتش را زنده گیری با تله مخصوص و عقیم کردنش بدانند؟
عجیب است برخی به فکر رادیولوژی و ویزیت رایگان این موجود باشند؟
عجیب است عده ای به جرم «ولگرد» بودن به کلینیکشان راهش ندهند؟
عجیب است طوماری علیه این فرد خطاب به قوه قضاییه نوشته و صد البته پس از چندی فراموش شود؟
عجیب است درخواست تحصنی بر علیه این فرد داده شود؟
عجیب است اگر بر فرض محال دادگاهی در این زمینه تشکیل شود، به دلیل بی صاحب بودن حیوان، حکمی بجز تبرئه صادر شود؟
عجیب است کسی خبر رسانی کند و عده ای در انواع و اقسام تالارهای گفتگو و سایت ها و پایگاه های اجتماعی بازنشرش کنند؟
عجیب است لایک و دیسلایک شود؟*
و البته آیا…
عجیب است که این فرد احتمالا به اینترنت دسترسی ندارد و اگر هم دارد، بی شک مطالب بالا را نخواهد دید؟!
عجیب است که این فرد، لا اقل به میزان کمی نا اگاه است؟!
عجیب است که اگر این نوشته در سایت دیگری نوشته می شد، درصد زیادی از نظرات نقل به مضمون چنین می بود که «توان ما در همین حد بود، شما چه کردید؟»
بدون شک هیچکدام عجیب نیست و شاید مشکل تک تک یا تمام موارد فوق، دید غیر جامع، شخصی، منفعت جو و ناپایدار باشد.
با اینحال، انتشار فیلم این رقص شنیع با گربه، بهانه ای بود برای یک سووال و فقط یک سووال:
آیا در حال حاضر برآیند فکر و تلاش علاقمندان حیوانات در هر گروه و جایگاه، مناسب، مفید، راهبردی، بهینه و پایدار است؟
_____________________
* like, Dislike به دلیل معروفیت طنزگونه در شبکه های اجتماعی و مباحث فراوان حول تغییر کردن یا عدم تغییر، به همان صورت محاوره بکار رفته اند. در سایت های فارسی می پسندم و نمی پسندم بکار می رود.
_____________________

خبر مرتبط:

آزار حیوانات در یک دانشگاه معتبر تهران/ فیلم و عکس

لزوم نظارت بر دانشکده های دامپزشکی/ تصاویر

لزوم نظارت بر دانشکده های دامپزشکی ۲/ تصویر

پیروزی تاریخی برای حیوانات آزمایشگاهی

نامه ای برای دامپزشکان: زمان تغییر فرا رسیده است!

بررسی نقادانه آزمایشات حیوانی

یک کشف علمی و تهدیدی برای کوسه ها/ کشف جدیدترین داروی آنتی‌بیوتیک در جگر کوسه!

کدم محصول آرایشی بهداشتی ناقض حقوق حیوانات است؟/ لیست محصولات

حیوانات آزمایشگاهی، قربانیان خاموش پیشرفت علم

گزارش بازدید از وضعیت حیوانات در مرکز تحقیقات دانشکده دندانپزشکی دانشگاه اصفهان (پروفسور ترابی نژاد)

بوسه به یاد ماندنی دو موش در صف مرگ

تولید دندان در کلیه موش!

مرکز ملی موش تراریخت افتتاح شد/ تصویری

«شنگول» و «منگول» تراریخته و قابلیت تولید پروتئین نوترکیب

آزار حیوانات در پژوهشگاه رویان/ تصویری

ایران در تامین موش تراریخته خودکفا شد !!!

برگزاری سمینار ابزار های جایگزین آموزش و تحقیقات دامپزشکی در دانشگاه تهران

موش در بیمارستان: آلوده، بهداشتی یا با نمک؟

باز هم تغییرات ژنی در حیوانات، «آبگون» و «آبگینه»

۶ Comments

 1. Arya می‌گه:

  vaghean baraye in mardake ravani bishoor moteasefam , omidvaram anghadr zende bemanam ta rozi ke mardome iran ba heyvanat dostand ra bebinam :( dostan azaton khahesh mikonam dar sorate didan in sahne ha jolo berid va ba shedat ba on shakhs bar khord konid va heyvon ra ham dar sorati ke mitonid be dampezeshk neshon bedid …tamame inha ntije farhangsazi nakardan va ja oftane aghayede ghalat beyne mardome , lotfan ta mitond in matalebo share konid va saaye konid agahi resani konid moteshakeram ….., ba tashakor az dideban hoghoghe heyvanat be khater vaghti ke migozarid

 2. مطلب منطقی و کاملا به جایی بود. مخصوصا که با شروع بهار هم برخورد انسان با طبیعت و به طبع اون حیوانات زیاد تر میشه و هم افراد آگاه در طی دید و بازدید و سفر می تونن نقش مهمی در آطلاع رسانی و آموزش بفیه مردم داشته باشن. به نظرم خوبه که چندین فیلم از این قبیل رو توی یک پست به عنوان بسته آموزشی برای دانلود قرار بدید تا بتونیم توی عید از اونها برای تنویر افکار استفاده کنیم.
  من شخصا چون از دیدن این جور فیلم ها زجر می کشم هیچ وقت توی گوشیم نگه نمیدارم اما به نظرم رسید افراد علافمند می تونن این کار جهادی رو از اول سال ۹۱ انجام بدن.
  حق با شماست که اکثر افرادی که چنین رفتار های نا هنجاری رو انجام میدن از اینترنت و رسانه های واقعا آموزشی بدور هستند.
  فحش و بیانیه دیگه کافیه. باید کاری کنیم عملی و کاربردی

 3. Platypus می‌گه:

  راستش من هیچکدام از این گزینه هایی که با جمله ” عجیب است ” آغاز شده اند را با توجه به شناختی که از ایرانیان دارم !عجیب و غریب نمی دانم . فقط یک چیز برای من عجیب است . از خودم میپرسم مگر اینها انسان نیستند که با حیوانات اینگونه رفتار می کنند . بویژه حیوانی مانند گربه که اگر به آن میدان دهیم . آنچنان خودش را در دل جا می کند که لحظه ای دوری از این حیوان شیرین در تصور نمی گنجد ! یک زمان هست که بقول این مطلب شما : ” گاه از سر نادانی یا آموزش غلط . گاه به دلیل عدم تربیت صحیح است و گاه به علت مشکلات روحی و روانی فردی ” و گاهی شاید دلیلش فقر باشد . اما متاسفانه من واقعیات دردناک دیگری را هم تجربه کرده ام ! گاهی که با دوستان و فامیل در ایران که مرفه بوده و دارای تحصیلات بالای دانشگاهی هم هستند . راجع به شرایط زندگی حیوانات در ایران صحبت می کنم . این احساس به من دست میدهد که آنها به روی من نمی آورند ، ولی در دل خود من را به دلیل وابستگی شدید عاطفی به حیواناتم ، سبک عقل تصور می کنند ! و راستش احساس من نیز به آنها در این مورد مشابه هست ! از خودم میپرسم : چرا اینقدر تفاوت بین ما وجود دارد ؟ من که فقط دوازده سال است از آن مملکت خارج شده ام . اینکه مدت زمان زیادی نیست ! چه مسئله ای سبب شده من اینطور با آنها مغایر باشم ؟
  راستش به این نتیجه رسیده ام که یکی از دلایل مهم این بی تفاوتی ایرانیها به درد و رنج موجودات ضعیف ( اعم از حیوانات بی گناه یا انسانهای بی پناه و فقیر ) این هست که هیچگاه ( خاصه در طول یک قرن اخیر ) برای داشتن یک زندگی خوب از نظر مادی ، خودشان تلاش مهمی انجام نداده اند . بلکه به برکت وجود ذخایر نفتی و گازی در آن مملکت ، همیشه از سطح زندگی تقریبا بالاتری نسبت به مثلا اروپاییان یا ژاپنیها قرار داشته اند . و این روحیه تنبلی و انگل بودن در تمام زوایای زندگی آنها اثر گذاشته و از آنها موجوداتی بیتفاوت ، حسود، سطحی نگر ، مادی گرا ساخته است . برای آنها درک معنویاتی مانند احساس خوب و لذتی که به انسان با شنیدن صدای خرخر یک گربه یا سگ شکم سیر در کنار شوفاژ گرم درحالیکه سرمای بیرون ده درجه زیر صفر است ، دست میدهد .سخت و مشکل است !آنها ترجیح میدهند ساعتها در بوتیکهای لباس و مد یا تماشای ویترین مغازه های جواهر فروشی و زرگری وقت گذرانی کنند یا بقول دختر عمه بنده لذت ببرند !!!!!! تا اینکه مثل من به تماشای بازی کودکان محله با سگ ؛ یا مراقبت خوکچه هندی ام از بچه های تازه متولد شده اش که با آرامشی خاص به آنها شیر میدهد ؛ بنشینند .
  شاید شرایط سخت و دشوار زندگی در اروپا از من انسانی ساخته که با کمترین و کوچک ترین خوشیها در دنیا قانع باشم . اما حتی اگر همه ایرانیها و کسانی که شاید روزی این نوشته مرا بخوانند . در دل به من بخندند و من را تمسخر کنند . باز هم همینجا با صدای بلند و رسا خواهم گفت .باور کنید تمام دنیا را هم که به من بدهید . آن را با یک لحظه در زیر آفتاب پاییزی نشستن و به آسمان چشم دوختن و مشاهده پرواز پرنده ها و کوچ زمستانی شان . با یک لحظه گردش در جنگل و دیدن آهوها . با شوق شنیدن خبر تولد گوساله ازمزرعه خانم Daimer از ایرلند که به من اطمینان داده این گوساله را بیاد من میریام بنامد . و اینکه تابستان آینده من اجازه دارم نزد آنها به ایرلند رفته با میریام ملاقات کنم و خودم با دست خودم به او غذا بدهم . با یک لحظه بازی با خرگوش هایم و دادن هویج و گوجه فرنگی به آنها از باغچه منزل که خودم کاشته ام . و با یک لحظه بازگشت از محل کار ،که مشاهده میکنم گربه ملوسم به انتظار من سر خیابان نشسته .و با به پیشواز من آمدنش تمام خستگی کار را از تنم بدر می کند . عوض نخواهم کرد . و فقط آرزو می کنم که روزی همه ایرانیها بتوانند مانند من از این چیزهای کوچک لذت ببرند . مانند من به سعادت واقعی دست یابند . و درک کنند که زندگی فقط غرق شدن در مظاهر مادی آن نیست .

 4. من فیلم رو نمی تونم نگاه کنم اما چیزی که مشخص هست تو تصاویر واقعا دردناکه نمی فهمم یه آدم به چه درجه ای از آدمیت می تونه برسه که انقدر سنگ دل و شیطانی بشه ؟

 5. farideh می‌گه:

  این کردی که به غیوری و دلداری و مبارز معروف هست همینه؟

Leave a Reply


© ۱۴۰۱ دیده بان حقوق حیوانات – ایران · Subscribe: RSS Twitter · Animal Rights Watch - IRAN